Zakon Miecza Północy

Forum Gildii - ''Zakon Miecza Północy''


#1 2007-07-03 17:24:42

Helboy

Bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 13
Punktów :   

Co daje poszczególny tryb walki?

Pewnie nie jeden zastanawiał co daje poszczególny tryb walki ale to jest proste i mogę to teraz wytłumaczyć.
Atak-Atakuje się armią, głównie dla zdobycia forsy bo co do exp-a to to ma pewne wady (o tym później)
Pojedynek- Walka umiejętnościami bohatera, im więcej walczysz tym lepszy jesteś, tu też odgrywają role itemy.
Pojedynek śmierci- Dokładnie nie wiem co się zarabia pow wygraniu takiego pojedynku ale ta osoba która przegra ma resetowaną postać.

A teraz napisze co wywnioskowałem z poszczególnych trybów i użytkowania ich:
Jak się walczy cały czas pojedynkami zdobywa się staty czasami nawet extra szybko lvl no i oczywiście coś w rodzaju ochrony. Więc jeżeli ma się duże staty to będą się bali nas atakować pojedynkiem. Pewnie nie jeden by się zapytał: przecież wtedy mogą nas rozwalić armią. I tu jest haczyk jeżeli kupimy sobie dużo armii to też będziemy wygrywać z każdym w ataku armią. No i zostaje jeszcze pojedynek śmierci. Jeżeli jakiś gracz nas zdenerwuje to go możemy wyzwać na ten pojedynek śmierci, no i jeżeli dużo więcej walczyliśmy pojedynkami to wygrywamy z nim no i jedna mniej irytująca osoba. prosta lecz skuteczna taktyka. Jezeli ktoś ma wątpliwości niech tu pisze. Bardzo będe wdzięczny za wszelkie uwagi.

Offline

 

#2 2007-07-03 17:39:12

Lord Hemdroghorn

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 30
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Uważam, że jeśli będzie się umiejętnie łączyć grę pojedynkami i armią, to efekty mogą być bardzo owocne. Co nam dadzą pojedynki, skoro będzie nam brakować złota? Najlepiej rozwijać obie te umiejętności i być uniwersalnym graczem. Wtedy większość graczy (pewnie nie wszyscy) będzie się bała wyzwać nas na pojedynek, a duża armia to też jak się domyślacie niezły sukces, bo złoto łatwo nią można zdobyć. Trza tylko bohatera, co ma go trochę znaleźć, albo pobawić się w złodzieja skarbców, czego nie radzę teraz robić, bo trwają obecnie małe zamieszki z tym związane.

Offline

 

#3 2007-07-03 17:54:02

Helboy

Bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 13
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Masz bardzo dużo racji ale forse można zyskać w kopalniach a na pojedynkach też można nieźle zarobić

Ostatnio edytowany przez Helboy (2007-07-03 17:55:44)

Offline

 

#4 2007-07-03 18:20:43

Lord Hemdroghorn

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 30
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

No tak, ale w kopalniach wydobywasz drewno, kryształ, siarkę, a złoto zdobywasz...

Offline

 

#5 2007-07-03 18:36:44

Helboy

Bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 13
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

to przecież zawsze można skorzystać ze skarbca gildii i z opcji podatków.

Ostatnio edytowany przez Helboy (2007-07-03 18:39:49)

Offline

 

#6 2007-07-03 18:39:35

Lord Hemdroghorn

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 30
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Niby tak, ale jeśli każdy by tak robił, to nic by w skarbcu nie byłoXD

Offline

 

#7 2007-07-03 18:42:08

Helboy

Bywalec

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 13
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

to jest wniosek nie ma najlepszej techniki walk czyli niech każdy walczy tak jak chce.

Ale mam takie małe pytanie.
Co daje pojedynek śmierci jak się go wygra?

Ostatnio edytowany przez Helboy (2007-07-04 11:14:23)

Offline

 

#8 2007-07-05 10:22:03

Tequila Valandil

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Już odpowiadam:
pojedynek śmierci - w razie konfliktu z innym graczem pojedynek śmierci to 20 walk stoczonych między dwoma graczami - gracz który wygra więcej walk wygrywa zaś gracz który przegra ma resetowane konto czyli gra "od zera" - bez sprzętu, bez złota, bez expa... zastrzegam jednak że REGULAMIN ZAKONU NIE PRZEWIDUJE UDZIAŁU W POJEDYNKACH ŚMIERCI...

walka armią - jeśli walczymy armią, łatwiej jest zdobyć złoto bo atakując inne armie rabujemy większość złota drugiego gracza plus część złota z jego skarbca jeśli tam złoto trzyma... statystyki rosną jednak są to statystyki za walkę armią - bohater jest wtedy słaby i pokona go w pojedynku większość graczy nie walczących armią...

pojedynki - jeśli ktoś bije się w pojedynkach od początku, może uzyskać bardzo dobre statystyki, a jeśli do tego jeszcze ma w miarę dobry sprzęt to będzie jednym z lepszych szermierzy... co do złota, to w pojedynku zdobywa się tylko kilkanaście procent (ok. 15) złota przeciwnika, zaś część złota musi iść na leczenie postaci po pojedynku... Jednak jeśli ustawicie sobie wydobycie (produkcję) na 50% (np. tartak 10% kopalnia kamienia 10% siarki 10% kryształu 20%) to pozostałe tury macie na pojedynki, a wydobyte surowce możecie sprzedać na targowisku (innym graczom ale można też sprzedać na targ bez dodawania oferty sprzedaży)... złoto tak uzyskane najlepiej wpłacić do banku - stracicie 10% złota ale będzie tam bezpieczne i będzie rósł procent, zaś w skarbcu procent nie rośnie i mogą go inni obrabować...

w razie pytań piszcie, postaram się wyjaśnić...

Offline

 

#9 2007-07-05 12:51:28

Lord Hemdroghorn

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 30
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Szczerze mówiąc, to jestem w tej grze dość krótko i nigdy się nie pojedynkowałem za pomocą śmiertelnego starcia. Jeśli możecie, to powiedzcie, jak t dokładnie wygląda i czy pojedynek jest taki sam jak zwykły?

Offline

 

#10 2007-07-06 09:42:26

Nyarlathotep

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 6
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Ja niestety zbyt późno dowiedziałem się o korzyściach wynikających z pojedynku i prawie karzdy przegrywam Mam więc pytanie: czy ekwipunek w znacznym stopniu wpływa na wynik pojedynku?

Offline

 

#11 2007-07-06 14:57:30

Lord Hemdroghorn

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 30
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

No raczej tak. Po co by był?

Offline

 

#12 2007-07-06 22:18:03

Drakon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

Hmmm... a czy zdobyte umiejętności w pojedynkach wpływają na atakowanie armią?

Offline

 

#13 2007-07-06 23:42:26

Tequila Valandil

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

W śmiertelnym pojedynku i tak regulamin udziału brać zabrania...
natomiast co do pojedynku i ataków... - grając w pojedynkach rozwijacie atak, obronę i magię bohatera, zbierając expa za pojedynki oraz rośnie wam życie pomalutku. Sprzęt wspomaga i poprawia wasze szanse w pojedynku, szczególnie gdy charakterystyki są wyrównane...
natomiast jeśli atakujecie armią, to zbieracie też expa, ale ten exp jest za atak armią i nie ma wpływu na pojedynki... co więcej im więcej expa za ataki armią (walka armią) tym mniejszy exp za pojedynki i odwrotnie. dlatego właśnie trzeba zdecydować czy grać na armię czy na pojedynki... Ja wybieram zawsze ten drugi sposób ale to kwestia wyboru gracza...
są jeszcze czary oraz umiejętności z akademii, jedne mogą pomagać w pojedynku, drugie w dowodzeniu armią...

jeśli ktoś chce może zawsze zresetować konto i zacząć od zera, grając na jeden styl gry (armia lub pojedynek) - kiedy ruszy ogólny dostęp do zbrojowni, ze sprzętu będzie można korzystać już od drugiego poziomu (wszystko w swoim czasie)...

Offline

 

#14 2007-07-10 20:22:15

Lord Hemdroghorn

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 30
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

A tak na marginesie to z ciekawości chciałem spytać ile macie stoczonych pojedynków? Mam zamiar brać z nich przykład i na odpowiednich poziomach mieć mniej więcej tyle samo załatwionych walk, co oni.

Offline

 

#15 2007-07-11 09:41:10

Tequila Valandil

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-29
Posty: 36
Punktów :   

Re: Co daje poszczególny tryb walki?

No ja mam teraz 38 level, a pojedynków stoczyłem niecałe 7 tysięcy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.roma.pun.pl www.nslf2.pun.pl www.mychemicalromance.pun.pl www.xorena.pun.pl www.starsofcabal.pun.pl